Stavebná architektúra

DLAŽBA Z PRÍRODNÉHO KAMEŇA

Zabezpečujeme pre Vás exteriérové dlažby z prírodného kameňa, podľa jednotlivých druhov prírodného kameňa (žula, pieskovec, andezit a iné), napríklad rezanú dlažbu (pravouhlá, formátovaná), či dlažbu nepravidelného tvaru (divočina). Radi Vám poradíme v otázkach vhodnosti použitia prírodného kameňa pre Vaše individuálne potreby.

REZANÁ DLAŽBA

ŠTIEPANÁ DLAŽBA

DLAŽOBNÉ KOCKY


SCHODY Z PRÍRODNÉHO KAMEŇA

Prírodný kameň vo forme obkladu alebo masívu rezaného na mieru je jedným z najvhodnejšie využitých materiálov pre použitie v exteriéri, napríklad pre schodištia, rôzne prístupové chodníky a cesty. Mimoriadnou vlastnosťou prírodného kameňa je jeho vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom, farebná stálosť a minimálne či takmer žiadne nároky na starostlivosť a údržbu.

SCHODY Z MASÍVU

OBKLADY SCHODOV


PRVKY DROBNEJ ARCHITEKTÚRY Z PRÍRODNÉHO KAMEŇA

Lavičky, odpočívadlá, kvetináče, smetné koše či rôzne umelecké a sochárske diela - to je len zlomok toho, čo je možné z prírodného kameňa vytvoriť, a tým skrášliť a spríjemniť prostredie mesta, obce či iného priestoru pre obyvateľov a návštevníkov.

 

KRÍŽE Z PRÍRODNÉHO KAMEŇA

Kríž ako symbol kresťanstva je silným vyjadrením viery. Vyhotovenie z prírodného kameňa len umocňuje tento dojem a dáva miestu, kde takýto kríž stojí, duchovný rozmer. Trvácnosť a sila kameňa z neho robí monument, ktorý pretrvá generácie.

 

MONUMENTY A PODSTAVCE Z PRÍRODNÉHO KAMEŇA

Prírodný kameň je ideálnym materiálom pre monumentálnu tvorbu. Využitie nájde ako podstavec pod sochárske dielo, alebo ako monument samotný. Svojimi vlastnosťami je zárukou dlhoročnej nemennosti diela, ktoré je z neho vytvorené.

 

MÚRY, PLOTY A OBRUBNÍKY Z PRÍRODNÉHO KAMEŇA

Prírodný kameň sa často využíva aj ako stavebný prvok pre oporné a deliace múry, ploty, obrubníky či iné prvky stavebnej architektúry. Jeho výnimočná odolnosť a pevnosť ho činí ideálnym materiálom práve pre takéto použitie.

 

Ukážka realizácií

Nezáväzná online kalkulácia

Pre získanie online ponuky prosím vyplňte údaje vo formulári:

Po výbere typu produktu si prosím vyberte mteriál.

V zmysle Zákona č. 18/2018 Z.z. a Nariadenia EÚ 2016/679 dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov za účelom zabezpečenia vzájomnej komunikácie iniciovanej týmto kontaktným formulárom. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak zanikne po uplynutí 3 rokov od jeho udelenia a údaje budú vymazané. Kontakt pre odvolanie súhlasu je info@kamenarstvoispa.sk .

( polia označené * sú povinné )

Facebook Email